Úvod Technologie Silikátové hydroizolace

Silikátové hydroizolace

Silikátové hydroizolační hmoty jsou směsi ze speciálních cementů a plniv, které jsou určeny především pro hydroizolaci betonových nebo zděných ploch, balkonů a teras. Často je využíváme na utěsnění proti zemní vlhkosti ve vnitřních prostorách. Jsou vhodné pod obklady a dlažby, kde je vždy velmi důležitý detail napojení.

Konkrétní materiály/systémy silikátových hydroizolací

Silikátová hydroizolace Dichtungsschlämme se používá k izolacím proti zemní vlhkosti, ale i netlakové a tlakové vodě do 5m vodního sloupce. Funguje na bázi krystalizace. Nejčastěji se používá v prostorách často namáhaných vlhkostí - v koupelnách, sprchách, nádržích, bazénech, čističkách apod.

Pružné silikátové hydroizolace (např. Elastikschlämme) nalézají uplatnění v překrývání vlasových trhlinek a trhlinek vzniklých smrštěním podkladu. Při tloušťce 3mm překryjí trhlinky do 0,2mm šíře, při 4mm tloušťky vrstvy až do 0,6mm šíře.

Vhodné jsou pro ochranu pochozích a pojízdných betonových ploch před mrazem či posypovými solemi.

Pro rychlé a jednoduché utěsnění místa průniku vody je ideálním prostředkem systém Bornit SB1 – SB3, který se skládá ze tří vzájemně se doplňujících produktů – rychlovazné minerální hmoty, reaktivního prášku a reaktivní tekutiny. Tento systém nachází uplatnění také při izolaci proti negativnímu tlaku vody.

Pro flexibilní překrytí stavebních spár a hran či k těsnění rohů při pokládání dlažeb či obkladů pak lze použít těsnící bandáž, pružnou polyesterovou tkaninu kašírovanou ve střední části kaučukem.

Zpracovávám...