Úvod Technologie Izolace bitumenovými stěrkami 

Izolace bitumenovými stěrkami 

Bitumenové (asfaltové) hydroizolace jsou jedním z typů efektivních plošných hydroizolací podlah a svislých konstrukcí. Řadí se mezi ně asfaltové stěrky či vodou ředitelné emulze.

Bitumeny - nerovný podkladPoužívají se dle typu k hydroizolaci proti zemní vlhkosti, netlakové i tlakové vodě, pod úrovní terénu či proti radonu. Vytváří velmi účinnou, bezešvou hydroizolaci bez použití plamene.

V Německu zaujímá tato technologie 80 % všech použitých hydroizolací proti zemní vlhkosti v pozemním stavitelství.

Při našich realizacích se nejčastěji používají asfaltové hydroizolační stěrky Profidicht 1K Fix a Fundamentflex 2K, které fungují jako spolehlívá a trvanlivá hydroizalce stavebních částí a jsou praxí dlouhodobě ověřeny.

 

Všechny výrobky, které používáme, jsou samozřejmě podrobeny předepsaný zkouškám a odpovídají požadavkům normy DIN 18195. Neobsahují rozpouštedla a jsou tedy ekologickými výrobky.

Na bezpečné a trvalé hydroizolační utěsnění rohových a koutových styků a k vytváření předepsaných zaoblení pro napojení svislé a vodorovné hydroizolace je vhodné použít Třírohou pásku - natavitelný třírohý pás z modifikoveného asfaltu. Tato páska zajistí, že nevznikne např. mezi hydroizolací svislé stěny a podlahy prostor (který je jinak poměrně rizikový), kterým by později mohla prosakovat voda.

Bitumeny - izolace svislé stěnyBitumeny - detail třírohé páskyBitumeny - aplikace na podlahu stříkáním

Zpracovávám...